Neįprastos ašarinės juostos dinamika lemia mažesnę vizualinę kokybę dėl bangų fronto aberacijų, kintančių laiko

Tikslas: Dėl neįprastos ašarinės plėvelės dinamikos akies bangos fronto aberacija (WFA) keičiasi laikui bėgant. 13 akių su skirtingais dioptrijais metu mes panaudojome modeliavimo metodą, kad išnagrinėtume banglentės fronto aberacijų vizualinės kokybės pokyčius laikui bėgant.

METODAI: WFA iš 13 normalių akių iš 13 subjektų buvo matuojamas kartą per sekundę 10 sekundžių. Pirma, mes modeliuojome WFA po tradicinio ragenos eksimerio lūžio, pašalindami antrinius mažiausiai reikšmingų matavimų antreratus, iš eilės sekančius WFA matavimus. Antra, mes modeliuojame WFA po individualizuotos eksimerio refrakcijos chirurgijos pašalindami nuo antrosios iki šeštosios eilės aberacijas mažiausiai reikšmingų matavimų nepertraukiamu WFA matavimu. Mes apskaičiuoti Strehl koeficientus ir tinklainės vaizdus iš šių ištaisytų iš eilės WFA.

REZULTATAI: vienoje akyje, mirksėdama tuo pačiu metu, buvo nustatyta, kad antrojo laipsnio pataisytas WFA vidurinis kvadratas (RMS) kartais buvo mažesnis nei WFA kvadratas, ištaisytas nuo antrojo iki šešto įsakymas. Tačiau kitose 12 akių kvadratas iš antrosios iki šeštojo eilės korekcijos yra mažesnis už vidurinį kvadratą tik po antrojo koregavimo. 8 akimis Strehl santykis po antrojo iki šešto laipsnio korekcijos yra didesnis nei antrojo koregavimo Strehl santykis. Likusiose 5 akyse Strelio koeficientai nuo antrojo iki šešto laipsnio pataisų kartais yra mažesni nei antrojo eiliškumo pataisymai.

Išvada: atliekant modeliavimą, laikinai neatspindinčių didesnių eilučių aberacijų korekcija paprastai sumažina RMS vertę, tačiau tai ne visada lemia didesnį Strehl santykį nei Strehl santykis, gautas tik antros eilės korekcija. Jpn J Ophthalmol 2007; 51: 258-264 © Japonijos oftalmologijos draugija 2007

Raktažodžiai: aberacija, Retina vaizdas, Shack-Hartmann aberrometras, Strehlby, ašaros filmas

Įvesti

Žmogaus akių bangos fronto aberacijos (WFA) tyrimai aiškiai parodė, kad monochromatinės aberacijos sumažina vaizdo kokybę. 1,2 Sumažėjimo priežastis yra ne tik statiškas reiškinys, bet ir visos akies dinamika. 3,4 Tipinė pilna akių dinamika, mažinanti vaizdo kokybę, yra ašarinės juostos dinamika, 5-7 viso akių koregavimas, 8, 9 ir širdies ir kraujagyslių aktyvumas. 10

Tyrimai buvo atlikti dėl ašarinių plėvelių dinamikos, ty nuolatiniai matavimai naudojant "Plassido" disko ragenos vaizdą. 11-14 Nemeth ir kt. 11 išmatuojami paviršiaus taisyklių pokyčiai, paviršiaus asimetrija ir ragenos galia. Goto et al. 12 ir Kojima ir kt. 13 apskaičiavo plyšimo zonos ir plyšimo laiko pokyčius pagal "Placido" disko vaizdą. Montes-Mico ir kt., 14 įvertino ragenos WFA, apskaičiuotą remiantis sausgyslių akių pacientų Prūsijos disko vaizdais. Neseniai žmonės tyrė aberacijos pokyčius mirksėdami, ty matavimo taško pasiskirstymo funkciją (PSF) 5 ir bendrą akies WFA. 6,7 Bendras WFA padidėjimas akimirksniu po kelių sekundžių. 5-7 Tutt et al.15 ištyrė nenormalios ašarinės plėvelės dinamikos vaizdinę kokybę.

Siekiant ištirti vaizdo kokybės pokyčius, kuriuos sukelia ašarinių plėvelių dinamika, mes nuolat išmatavome mirksintą post-WFA. Tada naudokite paprastą skaičiavimo modelį, aprašytą žemiau, kad imituotumėte tokios akies WFA: vieną kartą atlikite įprastą ragenos lazerio refrakcijos chirurgiją arba refrakcijos korekciją per akinius ir po to atlikite individualų ragenos lazerio refrakcijos chirurgiją arba individualizuotus kontaktinius lęšius. Refrakcijos koregavimas. Remdamiesi šiomis nuolatinėmis kompiuterizuotomis WFA rezultatais, modeliuojome PSF, Strehlbi ir Landolt žiedo tinklainės vaizdų laikinus pokyčius.