Nuolatos matuoti aukšto laipsnio aberacijos po mirksi pacientams akių sausumas

TIKSLAS: Ištirti nuolatiniai pokyčiai po mirksi, bendras akių aukšto laipsnio aberacijos (HOA), sausas akis pacientams.

METODAI: Bendras akių aukščio aberacijos (HOA) 20 20 akių sausumas pacientų akių nuolat buvo matuojamas, naudojant wavefront aberrometer ir kiekvieno matavimo truko apie 30 sekundžių. Dvidešimt akys buvo suskirstyti į dvi grupes pagal tai, ar įvyko centrinės ragenos paviršiaus taškinę keratopatiją (SPK). Matuojant, tiriamųjų buvo paprašyta mirksėti kas 10 sekundžių. Analizuoti aberacijos duomenis per 4mm skersmuo, mokinių klubas, įskaitant beveik kaip aberacijos, sferinės aberacijos ir viso aukštesnės eilės aberacijos (iki Zernike polinomo šeštoji eilė). Iš viso HOA ir viso HOA svyravimų indeksas (FI) ir stabilumo indeksas (SI) buvo palyginti tarp dviejų grupių. Ištirti besikeičiantys koma aberacijos, sferinės aberacijos ir viso HOA.

REZULTATAI: Iš viso akių HOA buvo reikšmingai (P = 0,001) didesnis su centrinės SPK nei sausos akys be centrinės SPK akių sausumas. Nuolatinis viso akių sausumas HOA su centrinės SPK modelis turėjo didesnes pradines vertes, jei ir toliau didesnės vertės, kadangi sausos akys be centrinės SPK parodė sistemingai mažesnis bendras HOA, panašus į įprastą akių modelis.

Išvada: Sausų akių HOA padidėjimas yra iš dalies priskirtinas SPK virš vaizdo plotas. Mažai ašara skysčių kiekį akių sausumas gali neužtekti tolydžiai didėtų HOA po mirksi. Nuolatos matuoti HOA gali padėti įvertinti besikeičiantys vizualinės kokybės sausų akių pacientams. (Investuoti Ophthalmol Vis Sci. 2008 m.; 49:133-138) DOI: 10.1167/iovs.07-0762

Akių sausumas, buvo laikoma liga, kuri sunkiai veikia regėjimo funkciją, išskyrus sunkiais atvejais. 1. vis dėlto neseniai atlikti tyrimai parodė, kad sausų akių regėjimo kokybė yra sutrikusi lyginant su paprastu akis. 1-6, galima įsivaizduoti, kad nestabili ir nereguliarus ašarų plėvelė sausas akis pertraukos nereguliarus akies paviršiuje, ypač tuo atveju, kai pacientas mirksi draudžiama. Tyrimai, kurie atliekami funkcinio regėjimo aštrumas matavimai parodė, kad funkcinio regėjimo aštrumas buvo pažeista pacientams, sergantiems sausų akių fiksacijos metu. 1-5 Be to, keliuose tyrimuose, mokslininkai matuojama nuolat ragenos normaliai ir sausai akyse.

Topografinių žemėlapių duomenis arba ragenos ir akies viso wavefront pasikeitimų rodo, kad ašarų plėvelė dinamiškų pokyčių įtakos vaizdo kokybę po mirksi, ir vizualinės kokybės 7-15 akių sausumas taip pat patvirtina. 7-9 neseniai atlikti tyrimai parodė, kad ragenos aukšto laipsnio aberacijos (HOAs) gali padidinti po sausos akys mirksi, ir kad bendras akių ir ragenos HOA yra žymiai didesnis nei normalus akis. 6-9 tačiau mažai žinoma apie nuolatinės kaitos po HOA akimirksniu. Tai įdomu pažymėti kaip nereguliarus ragenos su nestabili ašarų plėvelės paviršiuje pasireiškia po mirksi kaita sausų akių visą akies HOA. Taigi, mes atlikome šį perspektyvų studijoje tirti nuolatiniai pokyčiai pacientams su sausų akių akis akis akimirksniu.